gadzety dla biegacza

Niezbędne minimum biegacza

W obiegowej opinii krąży informacja, że podstawą wyposażenia biegacza są wygodne buty. Z pewnością to początek, od którego każdy, kto rozpoczyna przygodę z bieganiem, musi zacząć. Wraz ze zwiększonym zainteresowaniem i coraz bardziej profesjonalnym uprawianiem biegania, zaczynamy się interesować gadżetami i dodatkami, które owa czynność mają uatrakcyjnić lub zwiększyć jej efektywność. Poniżej kilka podstawowych akcesoriów, które znajdują się w obrębie rejestrowania wyników treningowych, zwiększeniu bezpieczeństwa oraz nawadnianiu organizmu.

Akcesoria biegacza.

Najbardziej rozpowszechnioną możliwością zapisywania naszych wyników jest instalacja jednej z popularnych aplikacji na telefon. Część z nich jest bezpłatna, pozostałe wymagają wniesienia stosownych opłat, ale jednocześnie zakres usług zwiększa się o dodatkowe możliwości. Sztandarowym przykładem takiej aplikacji jest bardzo popularne Endomondo. Program jest bardzo prosto zaprojektowany, nawet dla osób nie korzystających na co dzień z nowoczesnych rozwiązań technologicznych ,nie sprawia problemów. Poza tym zapisuje wiele przydatnych danych: pokonany dystans, czas. Co dla wielu istotne, aplikacja ma możliwość przesyłania danych do konta facebook.

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas biegania, zwłaszcza wieczorami, kiedy widoczność jest mniejsza, warto wyposażyć się w odblaski, które czynią nas widocznymi. Wśród dostępnych modeli znajdują się: elastyczne opaski zakładane na rękę lub nogę; wysyłające pulsacyjny sygnał świetlny opaski; latarki czołowe. Ubrania opracowane dla sportowców posiadają również wbudowane odblaski.

Jeśli chodzi o nawadnianie, to sprawa staje się bardzo istotna zwłaszcza latem albo podczas intensywnych treningów. Aby uniknąć trzymania butelki w dłoni, można zaopatrzyć się w paski, w których można umieścić bidon, a w dodatkowych kieszonkach telefon i drobne przedmioty. Innym rozwiązaniem, zwłaszcza na dłuższe dystanse, jest plecak biegowy, który pomieści nie tylko wodę, ale również inne niezbędne w trasie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *