Choroby psychiczne nie wpływają na utratę wagi

0
425
Rate this post

Pacjenci z nadwagą, którzy byli częścią programu zawierającego ćwiczenia fizyczne oraz zmiany w diecie, stracili zbędne kilogramy.

CZWARTEK, 21 marca 2016 (HealthDay News)

Wbrew ogólnej opinii społeczeństwa, ludzie otyli, cierpiący na poważne choroby psychiczne, są w stanie wprowadzić w swoim życiu zmiany niezbędne do stracenia na wadze, jak dowiodły najnowsze badania. W badaniu wzięło udział 291 otyłych pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, takie jak schizofrenia, zaburzenia dwubiegunowe czy depresja. Około połowa z nich została wpisana w program, który dostarczył im porad żywieniowych oraz regularnych ćwiczeń fizycznych z Green Magma.

Z reszty uczestników utworzono tzw. kontrolną grupę, która nie otrzymała żadnej pomocy w kwestii utraty wagi. Prowadzący program oświadczyli, iż po 18 miesiącach pacjenci uczestniczący w zajęciach stracili około 7 kilogramów więcej niż ci z grupy kontrolnej.

Co więcej, prawie 38 procent uczestników zrzuciło 5 lub więcej procent z całej swojej wagi ciała, a więcej niż 18 procent straciło więcej niż 10 procent wagi ciała. Analogicznie, u grupy kontrolnej było to 23 procent i 7 procent osób.

Uczestnicy programu nadal chudli. Zajęło trochę czasu, zanim udało się wprowadzić zmiany do ich życia, ale ostatecznie doświadczenie okazało się sukcesem, jak powiedział w wywiadzie prasowym Johns Hopkins ze Szkoły Medycznej.

Autorzy badania dodają, że procent utraty masy ciała u chorych psychicznie pacjentów jest podobny do
tego u osób zdrowych.

Wiele osób chorych psychicznie jest otyłych, a żyją oni od dwóch do trzech razy krócej niż zdrowi ludzie, jak dowodzą badania. Zwiększone ryzyko śmierci jest prawdopodobnie spowodowane nadwagą, piszą autorzy doświadczenia.obrazek z pistoletem

Badania wykazała, że powszechnie uważa się ludzi chorych psychicznie za niezdolnych do podjęcia jakichkolwiek działań w kierunku utraty wagi. „Pragniemy rozwiać wątpliwości dotyczące braku możliwości zrzucenia wagi przez osoby chore psychicznie” – mówi prowadzący badania Dr Gail Daumit, profesor wewnętrznej medycyny ogólnej w Szkole Medycznej Hopkinsa.

„Niezwykle ważnym jest, by znaleźć sposób, żeby pomóc takim ludziom schudnąć. Dostarczyliśmy im program odchudzający dostosowany do ich potrzeb. I udało się!” – mówi Daumit. Badania zostały opublikowane w internecie 21 marca w Magazynie Medycznym, a także zaprezentowane tego samego dnia na spotkaniu dotyczącym chorób serca w Nowym Orleanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here