dieta i cwiczenia duet idealny

Dieta i ćwiczenia – idealny duet dla Twojej sylwetki

Nieodpowiednia dieta, złe nawyki żywieniowe, posiłki ubogie w substancje odżywcze, zbyt dużo kalorii – to przyczyny powszechnej nadwagi. By się jej pozbyć, nie wystarczy sama dieta redukcyjna. Konieczne są również ćwiczenia fizyczne, które zwiększą dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i przyspieszą metabolizm.

Sport – ale bez przesady

By pozbyć się nadwagi, niezbędny jest ujemny bilans kaloryczny każdego dnia. Jeśli to możliwe, należy 3-5 razy dziennie wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe, na zmianę z treningiem wytrzymałościowym. Często jednak długi spacer lub przejażdżka na rowerze wystarczą jako dzienna porcja ruchu. Dobrze jest też wbudować dodatkowo małą aktywność, jak chodzenie schodami zamiast używania windy lub przejście dwóch przystanków autobusowych piechotą, zamiast do końca jechać środkami komunikacji miejskiej.

Zdrowe odżywianie

Na talerzu powinny się znaleźć odpowiednie ilości białek, tłuszczów, węglowodanów złożonych oraz witamin i mikroelementów. Odpowiednie komponowanie posiłków ma wpływ w 75% na wagę, dlatego warto dokładnie przemyśleć i planować posiłki, by nie wpaść w pułapkę niepohamowanych ataków głodu czy efektu jojo.
Zdarzają się sytuacje, że zdrowe odżywianie nie wystarcza i dobrze jest pomóc sobie, używając tabletki na odchudzanie, by lekko przyspieszyć proces utraty wagi.

Wspomaganie diety

Odpowiednia aktywność fizyczna i właściwe odżywianie są kluczowe w walce z nadwagą. Jednak jest jeszcze kilka innych punktów, które należy włączyć do codziennego życia, by na stałe pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami.
Jednym ze sposobów na podkręcenie metabolizmu jest picie kawy krótko przed treningiem. Czarna kawa dostarcza energii i lekko redukuje apetyt, co jest korzystnym zjawiskiem podczas redukcji wagi. Dobry sen jest kolejnym bardzo ważnym czynnikiem ułatwiającym zrzucenie wagi, bowiem brak snu negatywnie wpływa na gospodarkę hormonalną oraz podnosi apetyt.

W okresach zastoju utraty wagi naturalne tabletki wspomagające odchudzanie są dobrym rozwiązaniem, gdyż pomagają powstrzymać apetyt lub redukują wchłanianie tłuszczu i w ten sposób ułatwiają osiągnięcie celu. Skuteczna okazuje się wówczas 90-dniowa kuracja odchudzająca Nature Essence Perfect Body Therapy, która dzięki odpowiednio dobranym naturalnym składnikom wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, reguluje procesy trawienne i jednocześnie zmniejsza łaknienie. Innowacyjna receptura tego preparatu doczekała się ogromnego uznania wśród osób, które zmagały się z problemami swojej wagi nawet przy stosowaniu diet czy ćwiczeń.

Świadome odchudzanie to klucz do sukcesu. Włączenie w ten proces zarówno odpowiednio dobranego treningu, jak i zbilansowanego żywienia wspartego suplementacją ukierunkowaną na odchudzanie jest gwarancją długofalowego sukcesu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *