zdrowa dieta

Jaka jest najlepsza dieta?

Przepisów na diety są tysiące. Niejedna osoba marzy o wspaniałej diecie, sycącej i wyjątkowej. Dieta powinna być zrównoważona, smaczna, bogata w witaminy i minerały. W każdej diecie są dwie niezmienne zasady – należy jadać pięć niewielkich posiłków dziennie, pić dwa litry wody mineralnej dziennie i być aktywnym fizycznie. W posiłkach powinno być jak najmniej węglowodanów oraz cukru, z solą i sodem nie wolno przesadzać. Zdrową dietę można zaplanować samodzielnie lub skorzystać z pomocy dietetyka. Zdrowe posiłki są wartościowe, smaczne i na pewno godne uwagi. Niejedna osoba potrzebuje jadać smacznie oraz zdrowo. Właściwie każdy powinien stosować się do zasad zdrowego odżywiania, ponieważ dzięki temu zachowa zdrowie i siły na dłużej, przedłuży też sobie życie.

Dieta może być smaczna

Dobra dieta może być smaczna, obfitować w owoce, warzywa, niewielkie ilości białego, chudego mięsa. Smakowite jedzenie to dobry pomysł. Sól dobrze jest zastąpić ziołami lub innymi przyprawami. Nie należy kupować różnych gotowych fixów, ponieważ one mają sporo soli oraz glutaminianu sodu. Ten ostatni element jest bardzo szkodliwy. W diecie można uwzględnić małe ilości słodyczy, np. kostkę czekolady raz dziennie. Nie wolno jednak jadać kremowych ciastek i słodkich deserów, ponieważ one mają bardzo dużo kalorii. Lepiej na deser zjeść jabłko, gruszkę czy garść czereśni lub malin niż konsumować lody z bitą śmietaną.

Zdrowe jedzenie to zdrowie, ponieważ jesteśmy tym, co jemy. Warto oszczędzać na niezdrowych posiłkach i jadać to, co smaczne i na pewno bardzo zdrowe. Im mniej przetworzona żywność, tym zdrowsza. Dobre jedzenie to jedzenie pełne witamin oraz minerałów, bez barwników oraz konserwantów. Sztuczne barwniki są bardzo niezdrowe. Mogą być nawet rakotwórcze. Podsumowując, należy dokładnie czytać etykiety i starannie wybierać to, co kupujemy. Słodkie i gazowane napoje na pewno nie powinny zostać kupione, także serki wiejskie oraz lody należy sobie darować. Dobra dieta to podstawa zdrowia oraz sił fizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *