zrzucanie kilogramow

Ostatnia chwila na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak się za to zabrać?

Zbliża się upragniony urlop w ciepłym kraju lub nawet nad wodami krajowymi. Marzy nam się wysoka temperatura, ciepłe promienie słoneczne, chrzęszczący pod stopami piasek i oczywiście relaks. Kąpiele wodne i kąpiele słoneczne. Strój z zeszłego roku niestety nie leży najlepiej. Mamy ostatnią chwilę, by poprawić nieco swoją sylwetkę i poczuć się lepiej. Z pomocą przychodzi nie typowa dieta znaleziona w sieci, ale catering dietetyczny. Czym przeważa nad standardowymi metodami?

Im bliżej urlopu, tym więcej obowiązków

Etatowcy często zmagają się ze złudnym poczuciem, że przed wyjazdem będą mieli mniej pracy, a po przyjeździe szef da odetchnąć i zyska się na czasie, by znów wejść na wysokie obroty. W praktyce wygląda to jednak tak, że to właśnie tuż przed wyjazdem na naszą głowę zwala się mnóstwo obowiązków, by jak najmniej zadań delegować w ręce innych osób. Po powrocie do pracy okazuje się zaś, że firma niemalże zawaliła się bez naszej obecności! Ta nieco humorystyczna wersja nie odbiega w dużej mierze od tego, jak realnie wygląda czas ‚przed’ i ‚po’ urlopie.

W związku z powyższym, kwestie diety, gotowania i zdrowego stylu życia oraz chęci zmieszczenia się w ulubiony strój kąpielowy, spadają na ostatni plan. Marzmy już tylko i wyłącznie o wypoczynku. Czy tak musi być? Niekoniecznie, bo po to powstała usługa cateringu dietetycznego, która nie bez powodu zyskuje coraz szersze grono zadowolonych klientów.

Takich propozycji na rynku nie brakuje, choć w pierwszej kolejności łatwiej znaleźć ofertę osobom mieszkającym w dużych miastach. Mimo wszystko warto poszukać tego typu „strefy diet”, bo właśnie tam znajdą dla siebie dobrze skomponowane posiłki wszyscy ci, którzy nie mają już czasu na skomplikowane i zdrowe dania oraz bieganie po sklepach, ale jednak chcą powalczyć o swoją sylwetkę tuż przed wakacyjnym wyjazdem.

Dlaczego catering, a nie zwyczajna dieta?

Z dietami znalezionymi w sieci, ale nawet tymi, które oferują poradniki drukowane, jest spory kłopot. Otóż tak naprawdę nie wiemy, kto kryje się za konkretnymi przepisami. Czy to na pewno osoba kompetentna układa jadłospis? Czy celebryta reklamujący cudowny sposób na szybką utratę kilogramów i to bez wyrzeczeń, nie kłamie? A może „sieciowa” dieta na mnie wcale nie zadziała?

To tylko nikła część z wątpliwości, jakie się pojawiają przy samodzielnym wyborze diety. Nieumiejętność decydowania, która będzie dla nas najodpowiedniejsza, kończy się zwykle fiaskiem. Zarzuceniem pomysłu na odchudzanie tuż przed wakacjami bądź nawet pożądaną utratą kilogramów, jednak z 99% pewnością powrotu do dawnej wagi, co gorsza z efektem jo-jo.

Jadłospis, który oferuje catering dietetyczny, to posiłki komponowane pod okiem wykwalifikowanych dietetyków. Można być zatem pewnym nie tylko ich smaku i apetycznego wyglądu, ale przede wszystkim odpowiedniej kaloryczności oraz zachowania najważniejszych wartości odżywczych poszczególnych produktów.

Zdecydowanie na plus przemawia oszczędność czasu. To nie do nas należy zadanie robienia żmudnych zakupów, szukania wymyślnych produktów, stania w kolejkach, gotowania i późniejszego sprzątania. Nie musimy mieć wiedzy, co i ile ma kalorii, a także, w jaki sposób łączyć ze sobą poszczególne artykuły spożywcze. Do rąk własnych, niczym długo wyczekiwana paczka, zostają dostarczone posiłki na cały dzień. Jest zdrowo, z możliwością poprawy swojej sylwetki jeszcze przed wyjazdem, ale i z oszczędnością tak dużej ilości czasu.

Czy wytrzymam na diecie pudełkowej…

Catering dietetyczny, czy też bliżej nam znana dieta pudełkowa, to gwarancja, że nie będziemy chodzić głodni. Przestaniemy zaglądać co chwila do lodówki, by znaleźć coś do przekąszenia. Należycie skomponowany jadłospis dostarcza odpowiednich składników odżywczych, a przy tym zapewnia podaż kalorii na właściwym poziomie. Nie mamy prawa być głodnymi!

Szybko przekonujemy się również, że to, co dziwne, niesmaczne, nieapetyczne i dotąd omijane szerokim łukiem w sklepie, może być smaczne i nieść ze sobą wyjątkowe walory. Kwestia przygotowania i połączenia z innymi składnikami, czego my zwyczajnie nie potrafiliśmy.

Dieta pudełkowa nie jest obietnicą efektu spektakularnego. To jednak szansa na uzyskanie lepszej sylwetki jeszcze przed wyjazdem wakacyjnym i okazja, by bez wyrzutów sumienia móc pozwolić sobie na małe grzeszki letnich smakołyków, właśnie w trakcie urlopu. Przecież to jedna z przyjemności, której trudno sobie odmówić, gdy w grę wchodzą długo wyczekiwane wczasy – smakować w regionalnych przysmakach. Postawmy zatem na dietę pudełkową i przekonajmy się, jak szybko nasze zimowe ciało jest w stanie przygotować się na letni powiew morskiej bryzy.

Więcej informacji o diecie pudełkowej dostępnych na stronie EatZone.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *