Pozwól dietom zmienić swój styl życia i jedzenie!

0
502
Rate this post

Smaczne jedzenie pobudza jeden z naszych najcenniejszych zmysłów. Ale jedzenie to jedna rzecz, czym innym jest dogadzanie sobie przysmakami. Następnym razem ciesz się posiłkiem, jednak nie zapominaj, że nasze ciało jest jak świątynia – miejsce, gdzie mieszka nasza dusza. Choć bywa zmęczone, nie oznacza to, że może być źle traktowane czy zaniedbywane.

Tak samo jak pozytywne myśli, działania czy słowa pozwalają prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie, tak samo jest z naszym ciałem, które jest perfekcyjną i skomplikowaną żywą maszyną. Jeśli oszczędzisz mu szaleństw, będzie miało mniej pracy i będzie przynosiło więcej przyjemności.

Abstrahując od modeli, których widzimy w gazetach, programach telewizyjnych i na reklamach jako pożądany wzór godny naśladowania, musimy na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, co jest dobre dla nas samych, czego powinniśmy unikać, jak wzmocnić i utrzymać zdrowie. Dbaj o swe ciało. To jedyne miejsce, w którym musisz żyć. Zdrowie i niska waga to tylko część z elementów, na które możemy wpłynąć zdrową dietą. Ważne jest również, by nasz umysł funkcjonował jak należy. Żeby podnieść naszą koncentrację możemy zastosować się na przykład do poradnika: Slideshow brain foods that help you concentrate – polecam!

Każdy z nas w pewnym momencie swego życia ulega pragnieniu bycia szczupłymzdrowe odchudzanie

Dlaczego? Z próżności, nie zaprzeczajcie! Jeden mały szczegół: prawie nigdy nie pragniemy być w dobrej formie ze względu na nasze zdrowie, by dobrze się czuć i sprawniej funkcjonować. Od dziecka byłam pulchna. W moich czasach tak właśnie wyglądało „zdrowe dziecko” – pulchne i okrągłe. Na szczęście teraz już wiadomo, że tłuszcz jest niezdrowy i bardzo dobrze znamy wszelkie możliwe choroby i niebezpieczeństwa, na które się narażamy mając nadwagę. Wiemy również, że bycie szczupłym nie jest równoznaczne z byciem zdrowym, ponieważ możemy być niedożywieni. A więc, wszystko sprowadza się do wiedzy na temat pożywienia.

Oczywiście, zawsze chcemy wszystko szybko. Najlepiej byłoby wziąć tabletkę, która uczyni nas cudownymi, z ciałem Barbie lub Kena. Ale tak nie jest, możemy tylko zaśmiać się żałośnie. Testujemy setki cudownych produktów reklamowanych w telewizji, oglądamy kobiety noszące buty, które rzekomo mają pomóc im schudnąć, podczas gdy w kąciku zajadają się taquitos. (Nie słuchaj mnie!) Albo, kup jakąś maszynę, która stanie się ostatecznie ozdobą ogrodu lub zajmie Ci miejsce w domu. Tak samo jak pigułki i mnóstwo innych rzeczy, które koniec końców okazują się być fałszywymi obietnicami, jeśli nie zaczniesz robić czegoś ponadto. Polecam poczytać opinie o Green Magma na dowolnym forum, na pewno rozjaśni i wyjaśni to jak działają tabletki.

Moje pytanie do Ciebie: Czy jesz, by żyć, czy też żyjesz, by jeść?

zdrowe jedzenie odchudzanieJeśli zauważyłeś, że Twoje ubrania stają się za ciasne, najwyższy czas podjąć działanie mające na celu utratę wagi. Nie pozwól swemu ciału nadal tyć! Jeśli chcesz schudnąć, zapomnij o „głodówkach”. To tylko kwestia wypracowania nowych nawyków, które łączą dietę i ćwiczenia, i wytworzenia nowego stylu życia. To, czego naprawdę potrzebujesz, to nie zmiana wagi, ale zmiana stylu życia i pożywienia. Wielu współczesnych ekspertów uważa, że stosowanie diety może spowodować przybranie na wadze. To, co szybko zniknęło, jeszcze szybciej powraca. Podstawa to nauczyć się, jak się odżywiać, a nie tylko jeść dla samego jedzenia. 

Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here