bieganie w mieście

Jakie gadżety przydatne dla biegaczy?

Bieganie stało się sportem masowym. Prawie każdy może wyjść z domu i ruszyć przed siebie. Tak naprawdę wystarczą chęci i oczywiście brak przeciwwskazań zdrowotnych. Jeżeli bieganie wejdzie w krew, stanie się czynnością regularnie wykonywaną, warto zainwestować w odpowiednie gadżety.

Jakie gadżety, jaki sprzęt warto zakupić, celem czerpania jeszcze większych korzyści z treningów? Które gadżety dla biegaczy dają większy komfort, znacznie ułatwiają kolejne treningi?

Pulsometry, zegarki treningowe

Wiele osób do zapisów treningów używa smartfonów i specjalnych aplikacji. Aplikacje te jednak nie są tak dokładne jak dobrej klasy zegarki treningowe. Zegarki tego typu są zazwyczaj w komplecie z pulsometrami. Dlaczego to przydatny gadżet dla biegaczy? Pozwala niezwykle dokładnie monitorować osiągi treningowe i wprowadzać korzystne korekty do treningów. O ile aplikacje na smartfonach pokażą przebiegnięty dystans, czas, ilość spalonych kalorii, czy przewyższenia, o tyle zegarki treningowe i pulsometry dają znacznie więcej funkcji biegaczowi. Choćby możliwość śledzenia pulsu w trakcie różnych etapów treningów i dostosowanie go w taki sposób, aby aktywność fizyczna była jak najbardziej efektywna.

Pas, nerka albo kamizelka do biegania znacznym ułatwieniem

Wybierając się na dłuższe wybieganie, zabierając ze sobą na trening dokumenty czy klucze, pojawia się problem. Obniżenie komfortu, nie ma możliwości pochowania wszystkiego po kieszeniach. Dlatego też dobrym pomysłem jest zakup odpowiedniej kamizelki dla biegaczy, pasa lub nerki do biegania. Tego typu sprzęt pozwala w sposób wygodny schować wszystkie ważne przedmioty, dodatkowo można zabrać na trening bidon z wodą czy batony.

Bieganie tylko z muzyką na uszach

Niektórzy biegacze nie wyobrażają sobie treningów z muzyką na uszach. Ale jest grupa osób, która może biegać tylko i wyłącznie, kiedy ma możliwość słuchania swoich ulubionych kawałków. Decydując się na odtwarzanie muzyki w trakcie treningu, można skorzystać choćby ze smartfona. Należy jednak do niego zakupić specjalny pokrowiec, który mocuje się na ręku. To gwarancja wygodnej obsługi sprzętu, a także zabezpieczenie przed jego upadkiem.

Innym rozwiązaniem jest zakup odtwarzaczy MP3. Należy zwracać uwagę jedynie na urządzenia, które są specjalnie zaprojektowane i dedykowane biegaczom. Dodatkowo warto zainwestować w dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe, zintegrowane z odtwarzaczem MP3. Często tradycyjne słuchawki przeszkadzają w treningu. Plączą się, nieprzyjemnie ocierają się o spocone ciało czy też wypadają z uszu.

Oświetlenie na jesienne i zimowe wieczory

Biegający w okresie jesiennym i zimowym, czyniąc to w porach wieczornych, powinny zadbać o własne bezpieczeństwo. Bardzo przydatnym gadżetem jest czołówka. Mała, wygodna, montowana na specjalnym pasku na głowie. Daje odpowiednie światło, pozwala oświetlać drogę w tracie treningu, jak również informuje otoczenie, że ktoś się zbliża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *