garsonka

Garsonka do pracy i na wyjście

Damska garsonka to ubranie ponadczasowe.

Modne są garsonki z wełny, wiskozy, tafty, dżinsu, sztruksu. Te ostatnie są odpowiednie na co dzień, do pracy i po pracy. Garsonki z wełny i mieszanek tkanin są doskonałe na co dzień. Można do nich nosić bluzki koszulowe, golfy, bluzki zakładane przez głowę. Zależnie od gustu oraz sytuacji. Bluzki koszulowe są bardzo modne i efektowne. Na pewno warto je nosić na oficjalne spotkania i do biura, w którym obowiązuje dress code, czyli zbiór zasad dotyczących ubioru. Na co dzień warto nosić garsonki, ponieważ podkreślają one figurę i są bardzo eleganckie. Są takim symbolem biurowej elegancji. Składają się ze spódnicy i żakietu lub spodni i żakietu. Ta druga wersja jest znacznie mniej popularna.

Panie kochają garsonki, lubią mieć w szafie trzy lub cztery takie zestawy, ponieważ ubierają one na cały tydzień. Modne są czarne, szare, brązowe, beżowe garsonki. Ich jakość jest ważna, a dobra jakość sprawia, że pani może nosić taką garsonkę przez kilka lat. O garsonkę trzeba dbać, należy oddawać ją do czyszczenia, a nie prać samodzielnie. Piękna garsonka to ubiór idealny na wiele okazji. Wyjściowe, czyli wizytowe garsonki, mogą być uszyte z satyny, szyfonu, tafty, wiskozy. Są one bardziej fantazyjne, nieraz żakiet jest wykończony baskinką, nie ma podszewki,czyli jest szyty na miękko. Mogą być połyskliwe. Garsonki noszone do pracy powinny być matowe, połyskliwy materiał noszony do pracy to nietakt.

Czy kupować, czy szyć?

Garsonki można kupować gotowe lub szyć na miarę. Szycie jest lepsze, ponieważ garsonka leży jak ulał, dobrze i tak, że wszystkie walory sylwetki są idealnie podkreślone. Panie lubią mieć garsonki szyte na miarę, jednak są one droższe i trzeba kilka razy iść do miary. Tylko wtedy garsonka dobrze leży na sylwetce i podkreśla jej wszelkie walory. Niejedna pani docenia szycie na miarę, ponieważ chce ładnie i efektownie wyglądać. Garsonki ze sklepu czasami trzeba dopasować do sylwetki i wizyta u krawcowej staje się koniecznością. Zatem pora zastanowić się co jest dla nas najbardziej odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *