podróże

Czy do podróżowania potrzebne są duże pieniądze

Ludzie dzielą się na tych co naprawdę lubią podróżować i na tych co lubią podróżować w umiarkowanym stopniu. Podróżowywanie to poznawanie innej kultury, zwyczajów, zachowań ludzkich, tradycji, kuchni,  podziwianie odmiennej architektury budynków. Część podróżujących na wyjazdach lubi się wyluzować, odpocząć na basenie albo pobliskiej plaży, a część lubi zwiedzać czynnie zabytkowe miasta, chodzić po górskich szlakach, żeglować po jeziorach. Wszystko zależy od charakteru i potrzeb jakie ma człowiek, a to jest bardzo indywidualna sprawa.

Czy do podróżowania potrzebne są duże pieniądze?

Bardzo często osoby, które zwiedziły pół świata nie są wcale zamożne. Do podróżowania wykorzystują pomocne sieci typu couchsurfing, które polegają na udostępnianiu pokoju gościom z innych krajów. W ten sposób za darmo można mieć nocleg w podróży i osobistego przewodnika jako dodatek. Kosztem jakim poniesiemy jest to, że w swoim domu kiedyś ugościmy ciekawych ludzi i będziemy mieli możliwość pokazania im ciekawych miejsc w kraju.

Odpowiednio wcześniej zarezerwowane loty potrafią być w atrakcyjnych cenach. Jedną z osób, o której słyszałam, że przemierzyła wszystkie kontynenty jest nauczycielka pochodząca z kraju o średnich zarobkach. Jeden z podróżników jeździł po świecie zwykłym rowerem. Pracował w gospodarstwach rolnych na swoje utrzymanie i jechał dalej. W ten sposób poznał codzienne zwyczaje jakie panują w danym kraju, kulturę pracy, nawiązań wiele ciekawych znajomości.

Oczywiście można też podróżować za duże pieniądze i bardzo wygodnie, jeżeli posiada się do tego odpowiednią ilość środków finansowych. Luksus jest bardzo przyjemny, ale czy zapewni możliwość poznania tylu ludzi jak wyżej wspomniany couchsurfing?Jadąc do kogoś ma się nie tylko dach nad głową, ale też osobę, która wie co naprawdę warto zobaczyć, gdzie są najlepsze wydarzenia w mieście albo jaka trasa w górach jest najbardziej malownicza. Poza tym od razu poznajemy ludzi u których mieszkamy oraz ich znajomych, a to już jest nie tylko zwykła podróż, ale także przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *